سوالی داری ؟ 021-66764005 - 021-66764003

بدنه دوربین و دستگاه

کیس دوربین مداربسته چیست

کیس دوربین مدار بسته همان قاب نگهدارنده برد و لنز و سایر قطعات داخلی دوربین می باشد که دارای اندازه و اشکال مختلفی است. استفاده از کیس های استاندارد در نصب سیستم های مداربسته مزایای مهمی دارد بنابر این انتخاب مدل مناسب کیس برای کاربردهای متفاوت بسیار پر اهمیت است. در ادامه با مزیتها، انواع و پارامترهای مهم در خرید کیس دوربین مدار بسته آشنا خواهید شد.

مشخصات کلیدی کیس دوربین مداربسته استاندارد

در ساخت کیس دوربین مداربسته اهدافی دنبال شده است که یک کیس با کیفیت و استاندارد باید آنها را پوشش دهد:

راحت‌ کردن نصب و سیم کشی

به طور کلی می‌توان گفت که هدف اصلی تولید کیس دوربین مداربسته راحتی در نصب و سیم کشی است. وقتی که برای نصب از کیس استفاده می‌کنید، راحتی بیشتری برای سیم کشی دارید. با عبور سیم از حفره‌های کیس‌ها، کابل مستقیم از داکت به سیم می‌رسد. همچنین طراحی حفره‌ها یک الگوی استاندارد در اختیار نصاب قرار می‌دهد تا بتواند سیم کشی را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. به همین دلیل باید در هنگام خرید به نوع سوراخ‌های کیس توجه کنید.

جلوگیری از دسترسی سارقان

متاسفانه در موارد زیادی دیده شده که سارقان با دسترسی به سیم‌ها سیستم دوربین مداربسته را از کار می‌اندازند. حتی در مواردی نیز سارق، دوربین را به سرقت می‌برد. یک کیس دوربین استاندارد باید به عنوان یک لایه محافظ دسترسی سارق به پیچ‌ها یا کابل‌های دوربین را سخت تر کند.

جلوگیری از ورود آب خاک به داخل سیستم

قابلیت دیگری که کیس دوربین مداربسته باید داشته باشد، محافظت از دوربین‌ در مقابل آب و گرد و خاک است. برخی از تولید کنندگان کیس‌ها را با استانداردهای بین المللی IP تولید می‌کنند که مقاومت کیس در برابر نفوذ آب و خاک را نشان می‌دهد.

انواع کیس دوربین مداربسته

کیس دوربین مداربسته به طور کلی به دو دسته کیس دوربین اسپید دام و کیس دوربین بولت تقسیم می شود.

کیس دوربین مداربسته اسپید دام

 کیس دوربین دام عموما برای محیط داخل استفاده می گردد و ضد آب ساخته نمی شوند. این دوربین ظاهر زیباتری برای فضای داخل دارد و در دو نوع کیس دوربین دام فلزی و کیس دوربین دام پلاستیکی تولید می گردد.

کیس دوربین مداربسته بولت

 کیس های بولت برای فضای بیرون ساخته می شوند بنابر این عموما ضد آب بوده و شکل کشیده ماننل گلوله دارند برای همین به آنها بولت گفته میشود. کیس دوربین مداربسته بولت هم مانند کیس دام در دو نوع کیس بولت فلزی و کیس دوربین بولت پلاستیکی ساخته می شوند.

اندازه کیس دوربین مداربسته

اندازه کیس دوربین مداربسته بیشتر بر روی تعداد ال ای دی دید در شب دوربین اثر می گذارد و رابطه مستقیمی بر روی کیفیت تصویر ندارد ولی با توجه به اینکه وزن سنگینتری دارند قیمت آنها گرانتر است و عموما تولید آنها با برد دوربین مداربسته ضعیف اقتصادی نبوده و معمولا تولیدکنندگان و مونتاژکاران از بردهای خوب برای این کیس ها استفاده می کنند. این یکی از اصول مونتاژ دوربین مداربسته جهت فروش راحتتر است. کیس دوربین مداربسته ارزان را با برد ارزان و کیس دوربین مداربسته گران را با برد گران و با کیفیت تر مونتاژ کنید. به عبارتی داخل و بیرون ذوربین باید در یک حد و اندازه از لحاظ کیفی باشند.

تولید کیس دوربین مداربسته

تا چند سال قبل واردات کیس دوربین مداربسته رونق زیادی داشت که دوربینکار نیز از وارد کنندگان اصلی کیس دوربین مدار بسته بود و البته هنوز هم به واردات برخی مدل ها ادامه می دهد. ولی تولید کیس دوربین مداربسته چند سالی هست که در ایران نیز استارت خورده است و کیس های با کیفیتی هم در داخل توسط خودمان ساخته می شود. در حال حاضر در بازار هم کیس وارداتی و هم کیس ایرانی یافت می شود. اگر قصد واردات کیس دوربین مدار بسته و یا تولید کیس دوربین مداربسته برند خودتان را دارید با دوربینکار تماس بگیرید.